Kategorie:

W jaki sposób rozpocząć przygodę z tuningiem?

Avatar
Opublikowane przez admin

Zwiększenie mocy i aspektów jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych hobbystów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a wyniki tej przeróbki będą dostrzegalne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, jednakowoż również w trakcie jazdy pojazdem, jaki da konsumentowi oryginalne możliwości.

Do jakiej mocy wolno podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są bardzo duże, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy przenigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik może ulec zniszczeniu. Ażeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy uczynić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, wypada je wyeliminować, po czym powtórnie sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista powinien dopiero teraz przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, by nie był on za bardzo przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu bez ustanku jest nadmiernie mała?

Jeśli klientowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, powinien wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wówczas możliwości pracy silnika będą wyższe. Zatem ekspert będzie w stanie zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Trzeba jednakże nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce znacznie podnieść jego moc, ma obowiązek liczyć się także z pomocnymi kosztami wynikającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub także klocków.
Co daje chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika i poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia większe bezpieczeństwo chociażby w trakcie wyprzedzania, które to trzeba wykonać jak najszybciej. Akcesoryjnym pozytywem tej modyfikacji jest także możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl